V oddelku Mačje mesto smo od meseca maja in bomo do meseca septembra sodelovali v nacionalnem projektu Varno s soncem. Vsi se zavedamo, kako pomembno je, da otroke že v predšolskem obdobju spodbudimo k varovanju zdravja in jih seznanimo o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov.

Izvedene dejavnosti na temo projekta:

Projekt Varno s soncem smo začeli z gibalno igro, uprizorili smo sonce, ki vzhaja in zahaja. Otrokom je bila igra zelo všeč, zato smo jo večkrat ponovili. Prebrali smo zgodbo iz knjige Varno s soncem »Žarek upanja« ter pesmi, ki so zbrane v knjigi.

Sledila je predstavitev slikovnih aplikacij s pomočjo kamišibaja/mali oder. Otrokom sva pokazali slikovne aplikacije na katerih so vsebine, kako se pred sončnimi žarki zaščitimo.

Na temo »Varno s soncem« in z novo likovno tehniko/pihanje tuša s slamico so nastala čudovita sonca, ki smo jih razstavili v naši garderobi.

Eno veliko sonce pa je nastalo v našem oddelku 🙂

Oddelek Mačje mesto: Melita in Dušanka