»Pojdi nocoj na sprehod skozi vas,

boš slišal njegovih zvoncev glas,

pomlad vzcvetela bo skozi nas,

ruži, skači kurant, ruži skozi vas!«  (T. T.)

Tako kot se za »peti letni čas« spodobi, je tudi nas v našem vrtcu obiskal čisto pravi kurent. Vendar pa to ni bil tisti strašni kurent, ki ga v tem času srečamo na cesti, ampak zelo prijazen kurent, ki ima za povrh še zelo rad družbo otrok. Tako nas je obiskal v vseh oddelkih vrtca, kjer se nam je prijazno predstavil.

Oblečen je bil v zelo toplo ovčjo kožo, okrog pasu pa je imel velike in hkrati tudi zelo težke kravje zvonce. Na glavi je imel zelo veliko masko, prav tako iz ovčje kože, ki je bila ob straneh okrašena s perjem. Imel je zelo majhne oči, velik nos, kosmate brke, zelo dolg jezik in veliko zob iz belega fižola. Na vrhu maske so mu veselo plapolale papirnate rožice in dolgi pisani trakovi. Na nogah je imel oblečene gamaše rdeče barve, ker prihaja iz okolice Ptuja. V rokah pa je nosil palico, ki ji rečemo ježevka, saj ima na vrhu prave ježeve bodice.  Še sreča, da ima ta kurent rad otroke in na ježevki ni imel pravih ježevih bodic, ampak samo imitirane bodice, tako da smo jih lahko pobožali prav vsi. Prav tako nam je dovolil, da smo lahko pozvonili na njegove težke zvonce. Za konec pa smo skupaj še veselo zaplesali in tako s plesom ter zvenenjem zvoncev preganjali zimo iz našega vrtca. V zahvalo za obisk in pomoč pri preganjanju mrzle zime, smo na koncu kurentu na njegovo ježevko pritrdili tudi nekaj robcev iz blaga.

Valentina Janžekovič, dipl. vzg. predš. otr.

Dostopnost