Otroci iz Lunine in Sončne igralnice smo v začetku aprila v vrtec povabili dva policista iz policijske postaje Maribor.

Vabilu sta se odzvala in nas prišla obiskat. Otroci so se po zajtrku zbrali na igrišču vrtca, kjer smo ju pričakali. Policista sta ponovila vse, kar morajo otroci vedeti o varnosti v prometu. Kje prečkati cesto, kako hoditi po pločniku, da pločnik in cesta nista igrišče, kako se opremiti, da bomo v prometu bolj opazni, da se je v avtomobilu, v otroškem sedežu, potrebno pripeti zaradi varnosti in ne policistov. Nato smo se skupaj odpravili na kratek sprehod. Ustavili smo se pri prehodu za pešce, kjer smo obnovili cestna pravila, pogledali levo in desno, dvignili roko in v spremstvu policista prečkali cesto. Sledil je krajši sprehod, in ko smo se vrnili pred naš vrtec smo si na ploščadi kjer je stal policijski avtomobil, ogledali vozilo in vso ustrezno opremo, ki jo uporabljajo policisti.

Policista sta vključila modre luči in sireno. Otroci so bili nad prikazanim navdušeni. Prav vsi, tako otroci kot strokovne delavke, smo uživali v predstavitvi in prepričane smo, da bomo po zaslugi policistov v prometu odslej še bolj pozorni in previdni. V zahvalo smo policistoma izročili izdelano hiško s sovico in narisane risbice otrok.                                                                                                                                      Zapisala Anja Esih

Dostopnost