Kolo je eno najbolj okolju in zdravju prijaznih prevoznih sredstev in hkrati prvo prevozno sredstvo, ki ga otrok lahko vozi sam, zato smo v sklopu projekta Mali sonček v petek, 3. 6. 2022, izpeljali kolesarski dan v vrtcu. V samem začetku smo ponovili kaj pomeni varna vožnja s kolesom ter kaj spada pod obvezno opremo kolesa (brezhibna sprednja in zadnja zavora, bela luč spredaj in rdeča luč zadaj, odsevniki na pedalih, kolesih, zvonec, ustrezno napolnjene pnevmatike ter primerno nastavljena višina krmila in sedeža). Vsak otrok je povedal kakšne barve je njegovo kolo ter ga z veseljem pokazal prijateljem. Na prvi “postaji” smo si nadeli čelado, ki ščiti glavo pri morebitnem padcu, odsevne brezrokavnike, da so nas vozniki prej opazili ter se počasi odpeljali na šolsko igrišče. Z Ano sva otroke razdelili v tri skupine po sedem, in jim podali navodila za varno vožnjo. Pripravili sva jim dva poligona – slalom vožnja ter vožnja v smeri urinega kazalca okoli igrišča. Otroci so bili zelo vešči s svojimi malimi “konjički.” Po vožnji s kolesom, sva otroke povabili, da sedejo na tla ter razmislijo katera pesem igra na različnih tekmovanjih, tekmah, ko zmagujejo Slovenci. Po kratkem razmisleku ena od deklic pove, da je to himna, to pritrdijo še ostali. Ko zaigra himna vstaneva, vstanejo tudi otroci ter stoje, v tišini prisluhnejo himni. Bil je zares dober občutek. Nato vsem otrokom čestitava za uspešen kolesarski dan ter jim okoli vratu nadeneva medalje, ki jih s ponosom sprejmejo. 

Skupina Mačje mesto z Ano in Melito

Dostopnost