Vzgojitelji se vsako leto še posebej potrudimo otrokom približati pomen in vsebino slovenskih kulturnih praznikov. Le ti se nam zdijo za poznavanje naše kulture izjemno pomembni. Tudi letos smo skrbno načrtovali dejavnosti in izzivali otroško domišljijo k razmisleku o tem, kaj jim beseda kultura pravzaprav pomeni. Otroci iz Modre sobe smo ob 8. februarju tako spoznali našega velikega pesnika in pisatelja Franceta Prešerna, spoznali simbole slovenstva kot so naša himna, naš grb in slovenska zastava, ter tako našli navdih za likovno ustvarjanje.

Ker smo z otroci ugotovili, da je kultura vse okoli nas ne le prazniki, smo se povezali s Krajevno skupnostjo in Knjižnico v Kamnici. Zelo smo ponosni, ker so naše zastave in Franceti Prešerni postavljeni na ogled v Kulturnem domu Kamnica in tako smo tudi sami prispevali k razvoji kulture in postavitvi likovne razstave.

Razstavo si lahko ogledate še vse do meseca aprila.

Otroci Modre sobe, Simona Nerat in Barbara Marčič Lavrič