V Vrtcu Borisa Pečeta Maribor smo se odločili, da  se ob dnevu vseh čudovitih žensk, 8. marcu in dnevu mučenikov, 10. marcu, spomnimo, in kot pravi naša ravnateljica Mateja Bregant, v našo hišo povabimo vse upokojenke in upokojence našega vrtca. Torej vse, ki so pomagali, da je naš vrtec rastel iz čisto majhnega v to, kar danes stoji pod Piramido. Vrtec poln smeha in včasih solzic, vrtec poln prelepih pesmi, pravljic, rajanja, vrtec v katerega radi prihajajo otroci in se v njega vračajo naši upokojenci. Da je bilo druženje malo bolj razigrano, navihano in seveda prežeto s pesmimi, smo poskrbeli zaposleni. Pozdravila jih je ravnateljica, skupina Lepotec in Zverce pa smo pripravili glasbeni muzikal pravljice, ki jo zelo dobro pozna čisto vsaka vzgojiteljica in vzgojitelj. Pravljica, ki je uspavala že nešteto otrok, ki je bila zaigrana že mnogokrat. Pravljica našega pisatelja Kajetana Koviča, Maček Muri. Bilo je veliko zgodnjih jutranjih vaj, ko je večina še sladko spala, popoldanskih druženj v vrtcu, ampak uspelo je. Muzikal je vse prisotne popeljal med spomini ter jih nasmejal. Naš cilj je bil dosežen. In  če povzamemo besede bivše ravnateljice, gospe Štefke Merčnik, so že 40 let nazaj vedeli kaj pomeni dati vrtcu nekaj več, čutiti pripadnost vrtcu. Že takrat so bile aktivne na različnih področjih in povedala je, da je vesela, da mladi kolektiv to nadaljuje. To je korak več, korak naprej, kadar vzgojiteljice in vzgojitelji čutijo pripadnost vrtcu in se skupaj trudimo, da bo to ostal Vrtec z veliko začetnico. Skrbno pripravljen muzikal pa si bodo lahko ogledali tudi otroci našega vrtca, pa še marsikdo drugi.

Zapisali: skupina Lepotec in Zverce

Dostopnost