Praznik Mestne občine Maribor je 20. oktober, to je dan, ko je bil Maribor prvič omenjen v pisni listini iz leta 1164. Naše mesto ima dolgo tradicijo – od prve omembe Maribora je minilo 858 let. Praznik Mestne občine Maribor vsako leto meseca oktobra simbolično praznujemo.
Tako smo letošnji dan Maribora ,tj. 20. oktobra, otroci z vzgojiteljicama obeležili z orientacijskim pohodom do Koblarjevega zaliva in nato ob reki Dravi do Lenta, saj si največ znamenitosti v Mariboru lahko ogledamo prav na sprehodu po Lentu. Tam smo se v smislu povezovanja izobraževalnih ustanov sestali s profesorico in dvema dijakinjama Srednje šole za gostinstvo in turizem, na Vojašniškem trgu. Dijakinji sta se kot » turistični vodnici« preizkusili v vodenju po nekaterih znamenitostih in otrokom iz Modre sobe skozi zgodbe in legende na igriv način pričarali bogato kulturno dediščino Lenta. Na začetku sta nam povedali nekaj zanimivosti o Lutkovnem gledališču, nato sta sklenili da je pot najbolje začeti pri Mariborski tržnici in nadaljevati mimo Sodnega stolpa do Stare trte, o kateri so otroci že vedeli, da je najstarejša na svetu. Pot nas je vodila naprej mimo srednjeveškega obzidja do Vodnega stolpa. Nato smo se povzpeli po stopnicah do Glavnega trga in si ogledali še Mestno hišo in Kužno znamenje. Prav ob vsaki znamenitosti sta nam dijakinji SŠGT Ana in Nastja povedali zanimive legende, katerim so otroci prisluhnili z odprtimi usti.
Otroci iz Modre sobe s Simono in Barbaro

Dostopnost