Otroci se zelo radi igrajo v gozdu, saj se tam umirijo, živijo z naravo, jo čutijo, se izražajo, spoznavajo ter ohranjajo prosto igro med drevesi. Največje bogastvo je ravno preživljanje časa v naravi, zato je pomembno, da skupne trenutke preživljamo prav tam. Z otroki se veliko pogovarjamo o drevesih, ki so mnogo več kot material za papir, so pljuča našega planeta in vsega živega. Poslušamo zvoke v naravi, se igramo igro vlog, si med seboj pomagamo, sodelujemo in poskrbimo za gozdni bonton “ne kričimo, ne lomimo vej z dreves …”.

Večino časa na prostem, posvečamo prav spontani igri, ki je pristna in kvalitetna, saj otroci razvijajo lastno ustvarjalnost, ki je še kako potrebna za razvoj predšolskega otroka.

Fotografije povedo vse …

Oddelek Mačje mesto z Ano in Melito