Počitnice so minile in prišel je čas, ko je večina otrok znova prestopila vrtčevski prag in se vrnila v igralnice med vrstnike in vzgojiteljice. Za nekatere otroke je to prvi prehod iz domačega v popolnoma neznano okolje, drugim otrokom je vrtčevsko okolje že blizu in se veselijo ponovnega snidenja s starimi prijatelji.

Naloga vzgojitelja je, da poskrbi za dobro vzdušje v skupini , saj se le tako otroci počutijo varno in sproščeno. Ker je pozitivna klima med otroki eden izmed najpomembnejših dejavnikov za uspešno izvajanje različnih dejavnosti, se v skupini Pedenjped igramo različne igre, kjer se pogovarjamo o svojih občutkih, o podobnosti in različnosti, spoznavamo sebe in druge, ko slikamo svoje avtoportrete, pozitivno se spodbujamo z dnevnimi afirmacijami, sproščamo se ob barvanju mandal pri umirjeni glasbi. Z branjem zgodb, kot so O volku, ki je želel spremeniti barvo, Čopka in Zofka, najboljši prijateljici, Prav poseben dežnik, Darilo za rojstni dan … spodbujamo otroke, da se pozitivno vrednotijo in pridobivajo na svoji samopodobi. Za boljše počutje otrok imamo plakat Pravila v skupini, ki otroke spodbuja, da pridobijo občutek odgovornosti in samostojnosti. Medsebojne odnose krepimo z pestrimi rojstnodnevnimi praznovanji in z različnimi športnimi aktivnostmi, kjer je pomembno sodelovanje. Praznovanje rojstnega dneva ima za otroka poseben pomen, saj je to njegov dan, aktivnosti so načrtovane njegovim željam in potrebam. Letos smo si že poslikavali obraze, slikali na balone, izdelovali smo iz slanega testa, v igralnici smo si narisali na tla avtocesto …. Športni duh in medsebojno solidarnost smo dokazali na Mini krosu, ki smo ga izvedli v parku pod okriljem trenerjev ŠD Zvezdica. Otroci so se preizkusili v različnih športnih aktivnostih, kjer so dokazali, da so sposobni medsebojno sodelovati in da skupaj zmorejo več. V skupini se večkrat spodbujamo z besedami Vsi za enega , eden za vse, saj se zavedamo, da je v slogi naša moč.

Vaši prijazni, pametni in pogumni Pedenjpedi z Darjo in Mojco.Dostopnost