V ponedeljek, 23. septembra 2024, nas je v Vrtcu Borisa Pečeta, v enoti Kamnica, obiskala čudovita Teta Jesen in nam pričarala prav poseben dan! Otroci so že zjutraj z navdušenjem obirali sočna jabolka, medtem ko je zrak napolnila glasba harmonike, ki je spremljala prepevanje jesenskih pesmi. Vzdušje je bilo pravo jesensko – veselo, barvito in ustvarjalno!

Dan je bil poln dejavnosti, saj smo pripravili kar pet različnih delavnic. Na eni postaji smo ličkali in luščili koruzo, pri čemer so otroci uživali ob stiku z naravnimi materiali. Iz slanega testa in jesenskih zakladov, kot so listje in želodi, so ustvarjali prave male umetnine. Preizkusili so se tudi v frotažu in risali jesenske motive ter sodelovali pri izdelavi jesenskih škratov iz pisanega listja. Posebno zanimiva je bila tudi delavnica, kjer so otroci ustvarjali vtikanko v obliki jesenske buče.

Dan, prežet s smehom, ustvarjanjem in glasbo, je bil pravi dokaz, da se v našem vrtcu vedno veliko dogaja! Otroci so na zabaven in igriv način spoznavali bogastvo jeseni ter krepili ustvarjalnost in spretnosti. Teta Jesen nas je zagotovo obiskala z namenom, da nam pokaže, kako čudovito je jesensko obdobje!

Napisala: Katja Jesenko